כנס לונדון, 28-30 במרץ 2014

הכנס הראשון של מנהיגות ישראלית בתפוצות

יוזמה ייחודית של ארבעה מנהיגי קהילות דוברות עברית ישראליות, ענת קורן מלונדון, איתן דרורי ממלבורן, ארן הימן מניו יורק ורן מסטרמן מקנדה, לשם התארגנות עצמאית ראשונה של מנהיגים ופעילים ישראלים מרחבי העולם.

מטרת הכנס

הוגדרה בברכתה החמה של ממשלת ישראל כפי שתוארה על ידי שרת העלייה והקליטה ח״כ סופה לנדבר, ״כבעלת חשיבות ראשונה במעלה לצורך יצירת שיתוף פעולה בין קהילות ישראליות ברחבי העולם ולמען חיזוק הקשר בין קהילות אלה לבין הקהילות היהודית ומדינת ישראל״.

ביומו הראשון של הכנס ידונו בתפקידה של הקהילה הישראלית בתפוצות בהתמודדות עם אתגרים שונים העומדים בפני מדינת ישראל, בנתוני מחקר הכרוכים במספרים ומגמות ויוצגו פרזנטציות קהילתיות.

ביומו השני של הכנס תתנהלנה שיחות על חיזוק הקשר בין הקהילות הישראליות ומדינת ישראל, על הישראלים ותרומתם למדינה בה אנו חיים, ליחסי הגומלין בין הישראלים והקהילה היהודית במדינת מושבם ומידת יכולתם להפוך למרכיב משמעותי בפעילותה. 

בימו השלישי של הכנס יתקיימו דיונים בקבוצות עבודה ויתגבשו שיתופי פעולה בין קהילתיים בנושאים בעלי מכנה משותף בתחומים כמו: חינוך וזהות ישראלית ויהודית, תרבות ישראלית, זכויות וחובות כאזרחים ישראלים, לגיטימציה ודעת קהל, התבוללות וקשר לעולם היהודי וחיזוק קשרים בין קהילתיים.

נאומים והרצאות

דניאל טאוב, שגריר ישראל בבריטניה

איתן דרורי, נאום פתיחה ​

ראל גודמן, ראש משלחת הסוכנות בבריטניה

מצגות ומדיה

Press release -English-Finalxx
press release hebrew 2 - IGLS April 2014
Reut Institute Presentation on Israeli Diaspora
Summit for Diaspora Israelis - 2.26.14-1-RanM
הודעה סופית לעתונות
מצגת ראות בעברית

שותפויות וחסויות

כנס מנהיגות ישראלית בתפוצות הוא פרי יוזמה עצמאית, ללא כוונת רווח, וקיומו מתאפשר אך ורק הודות להשקעה הרבה של מארגניו המבצעים מלאכתם בהתנדבות מלאה וללא כל תמורה.והנאמנה ולדרך בה הם מכירים בחשיבותו של הכנס ובתרומתו  לקהילות התפוצה הישראלית.אנו מוקירים את התורמים ואת נותני החסות לכנס ומודים להם מקרב לב.