כנס בודפשט , 20-22 במאי 2016

הכנס השלישי של מנהיגות ישראלית בתפוצות

הכנס השלישי שלנו  בהונגריה, מתארח במרכז תרבות ישראל בבודפשט ומקבל השראה מהצלחת הכנס הראשון בישראל אשר ריכז במרכז בינתחומי בהרצליה כ–150 נציגים מכ-60 קהילות וארגונים של ישראלים בעולם. במהלך הכנס נרגיש שמפעל החיים המקומי של כל אחת ואחד מאיתנו  הוא למעשה חלק מפסיפס עולמי של עשייה ערכית קהילתית וחוליה בשרשרת הדורות שבין עברנו ועתידנו האישי והקולקטיבי. 

מטרת הכנס

ההתכנסות לראשונה במזרח אירופה מאפשרת למשתתפי הכנס לאמוד את האתגרים העומדים בפני ישראלים החיים בתפוצות, במאמץ לבנות ולשמר חינוך וזהות יהודיים בקרב בני הדור השני והשלישי.

נתמודד בדיונים וסדנאות בדרישה להקניית כלים ללימוד עברית שפתנו ולטיפוח הקשר עם מדינת ישראל.

נבנה בכנס רישות עולמי בין קהילות הישראלים בתפוצות ונעודד ביניהן שתופי פעולה קהילתיים. נעסוק במגוון רחב של נושאים משותפים כמו הסברה, עסקים משותפים, ומאבק באנטישמיות ונחשף להתארגנויות ויוזמות קהילתיות בקרב הישראלים בעולם. 

נאומים והרצאות

ח"כ יחיאל (חיליק) בר, דברי פתיחה

הישראלים בתפוצות ומדינת ישראל - דיון בהשתתפות מנכ״ל משרד החוץ, יובל רותם

״מנורמליזציה לדה-לגיטימציה״ – הרצאה של העתונאי אלדד בק

Bio Abroad, מוניקה לב כהן

מאבק באנטישמיות ובתנועת ה BDS

sharon

שרון בואנוס – מנהלת הבית הישראלי של משרד העליה והקליטה בלונדון

מצגות ומדיה

הודעה לעתונות
מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי - מכון ראות
עתונות
עתונות

שותפויות וחסויות

כנס מנהיגות ישראלית בתפוצות הוא פרי יוזמה עצמאית, ללא כוונת רווח, וקיומו מתאפשר אך ורק הודות להשקעה הרבה של מארגניו המבצעים מלאכתם בהתנדבות מלאה וללא כל תמורה.תודתינו הכנה לשותפים לחזון העמותה על תמיכתם הנדיבה והנאמנה ולדרך בה הם מכירים בחשיבותו של הכנס ובתרומתו לקהילות התפוצה הישראלית.אנו מוקירים את התורמים ואת נותני החסות לכנס ומודים להם מקרב לב.